TESLİMAT KOŞULLARI

Ürünler tronicklima.com’un anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile ALICI’nın adresinde ya da kargo şubesinde teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günüdür. ALICI’ya önceden bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10 (on) iş günü uzatılabilir.
Ürünler, Kargo şirketinin teslimat yapmadığı adreslere telefon ihbarlı olarak gönderilir.
Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI, tronicklima.com’a herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın teslimat yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden, tronicklima.com sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürünler müşteriye ulaşmadıysa, teslimat problemleri müşteri hizmetlerine, “info@tronicklima.com”  e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.
Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI’da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda tronicklima.com Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.
Ürün İade:
ALICI malı teslim aldıktan sonra kullanılmaması ve ambalajına zarar verilmemesi durumunda 3 (üç) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca, iade işlemlerinin yapılabilmesi için, ALICI’nın ürün ile birlikte teslim edilen tronicklima.com’a ait 2 adet irsaliye ve faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte tronicklima.com’a göndermesi, diğer nüshasını da uhdesinde bulundurması gerekmektedir. Cayma hakkı zamanı, ALICI’ya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. Cayma hakkından dolayı iade edilen ürünlerin, ALICI’ya gönderiminden ve tronicklima.com’a geri gönderiminden doğan kargo bedellerini ve bu konuda başka bir maliyet var ise ALICI karşılar.
ALICI’nın istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir.
ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde tronicklima.com, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde, almış olduğu gönderim bedelleri hariç toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye iade edecektir.
Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkansızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa tronicklima.com’a malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.
Sehven alınan her mal için de genel iade süresi 3 (üç) gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
Sehven, alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün ALICI’ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli kesinlikle iade edilmez.
Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, MAĞAZAMIZ tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte, ALICI adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla, tronicklima.com’a ulaştırmalıdır. tronicklima.com’a ulaşan iade ürün, iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de ALICI hesabına yapılır. Ürün eksiksiz ve sağlam olarak iade edilmeden, bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi, ilgili bankanın tasarrufundadır.
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini o taksitle yapmaktadır. tronicklima.com, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
Kredi kartı kullanılarak alınmış mal ya da hizmetin iadesi durumunda tronicklima.com, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya ücret iadesini nakit olarak ödeme yapamaz. Üye işyeri yani tronicklima.com, bir iade işlemi söz konusu olduğunda bankanın ilgili yazılımı aracılığıyla ücret iadesini yapacak olup, üye işyeri yani tronicklima.com ilgili meblağı Bankaya nakden ya da mahsuben ödemekle yükümlüdür bu yüzden yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapabilmesi mümkün değildir. Ücret iadesi kredi kartına, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.